15.01.2024

NOVÉ NEALKO

Svatá trojice Krystus, Lazarus, Nana

Co víc si od Clocku přát než nealko Ninu? Asi vůbec nic…

Představujeme naše nové malinové nealko NANA s opravdu větším než malým množstvím malin! Ono už se to asi trochu dalo čekat, že? Nealko piva se poslední dobou těší větší a větší oblibě mezi craftovými pivaři a nás tahle ne úplně jednoduchá výzva začala pořádně bavit!

Nejprve jsme přišli s čistým India Pale Ale, který dostal jméno KRYSTUS. Snad proto, že je pro mnohé ztělesněním čistoty? Snad proto, že kázal vodu a pil víno? Teda dokázal proměnit vodu ve víno. A možná jen dostal jméno po dalším dítku pivovarské rodiny, jak tomu už v Potštejně bývá zvykem... Ano, to je ta správná možnost. Krystus je poupraveným Kryštusem, tedy Kryštofem.

V létě 2023 k tomu přibyl LAZARUS. Tentokrát pivní styl "sour ale", do kterého jsme našlapali passion fruit, mango a broskve. Krásně kyselý a ovocný. Přesně takový, jaký by kyseláč měl být. S minimálním náznakem hořkosti. Lazara jsme k suchému únoru uvařili znovu a ještě jsme upravili robota, který je teď výraznější a osobitější.

No a jako třešnička na dortu malina v plechovce! O téhle kombinaci našeho pravděpodobně nejznámějšího piva Nina a nealka se už možná leckomu zdálo. Nám popravdě trochu taky, a tak s ním přicházíme v době více než vhodné. Ale to je víceméně jedno, nealko si člověk může vychutnat naprosto kdykoliv a ne jen na začátku každého oného roku.

My doporučujeme si naše nealko (ať už je to jakékoliv) vychutnat třeba v práci, před jízdou anebo na běžkách. Jeho chuť Vás překvapí svojí autenticitou a ty ovocné svěžestí a kyselostí sobě vlastní.

Tahle svatá trojice bude k dostání v plechovkách a na čepu od 22. 1. úplně všude!

Bot

Mladistvým

nenalejváme