Vaříme z vody, sladu, chmele a kvasnic. Nic víc dobré pivo nepotřebuje. Suroviny vybíráme s ohledem na nekompromisní kvalitu tak, aby každý pivní styl obsahoval to, co má.

Suroviny


Voda

Používáme potštejnskou vodu z hlubinného vrtu nedaleko obce. Složení je perfektní pro širokou škálu pivních stylů.

Slad

Dvorním dodavatelem sladu pro náš pivovar je humnová sladovna v Kounicích, která produkuje plzeňský, mnichovský a pšeničný slad. Slady typu Pale Ale, různé druhy karamelových a pražených nám dodává bamberská sladovna Weyermann.

Chmel

Pro české spodně kvašené ležáky a pšeničná piva používáme žatecké chmely - konkrétně poloranný červeňák a premiant. Svrchně kvašená piva si žádají širší škálu chmelů - máme k dispozici chmely britské, americké, australské a novozé

Kvasnice

Pracujeme s různými kmeny tak, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Pro každý pivní styl vybíráme ten nejvhodnější typ kvasinek.

Technologie

Varna

Čtyřnádobová varna o objemu 10 hl je vybavena parním ohřevem. Sestává z rmutmladinové pánve, scezovací kádě, sběrače mladiny a whirlpoolu. Standardně vaříme devět várek týdně, někdy i tři za den.

Spilka

Pět cylindrokonických tanků, z toho tři o objemu 20 hl a dva o objemu 30 hl. Primární kvašení u nás probíhá uzavřeně, klasické kvasné kádě u nás nehledejte. Všechny tanky jsou chlazené, díky čemuž udržujeme uvnitř optimální teplotu.

Sklep

Na ležení piva (sekundární kvašení, dozrávání) máme osm 20 hl, dva 10 hl a tři 30 hl ležácké tanky. K tomu jeden přetlačný 20 hl tank. Všechny tanky jsou opět chlazené, čímž dokážeme vytvořit ideální podmínky pro zrání piva. Z těchto tanků jde pivo rovnou do sudů, nebo lahví. Není pasterované ani filtrované, proto musí být skladováno v chladu a temnu.

Zázemí

Naše varna je vytápěná parou z elektrického parního vyvíječe o příkonu 107 kW. Chlazení tanků zajišťuje glykolová chladící jednotka. Pro přetahy piva mezi tanky a pro plnění sudů máme vyvíječ dusíku, který nám ze vzduchu separuje téměř čistý dusík jako ideální tlačný a konzervační plyn.


Bot

Mladistvým

nenalejváme