29.02.2024

Clocknews 02/24

 
V minulém newsletteru jsme odtajnili ty nejdůležitější plány pro letošní rok. Dnes si můžeme o některých z nich povědět více.
 

DESET

Logo, se kterým se v letošním roce budete často potkávat. Vytvořili jsme ho k výročí deseti let fungování pivovaru. Objeví se na řadě piv a merche, ale především na výrobcích, na nichž budeme během roku spolupracovat s řadou fajn lidí a firem. Ve většině případů půjde o propojení dvou odvětví, respektive dvou různých druhů výrobků, které se běžně nepotkávají. Výsledkem budou nejen zajímavá piva, ale také zcela odlišné produkty.
K první kooperaci se jednoznačně nabízeli hradečtí Jordi’s, se kterými jsme už na několika čokoládách spolupracovali. Do této novinky se mimo spousty dalších super věcí povedlo přimíchat i slušnou porci mnichovského sladu, který z ní dělá křupavou pecku.
Na e-shopu se objeví v první polovině března.
 
CLOCK DAYS
Dřeme na tom, aby letošní C/D stál opravdu za to. Již jsme zveřejnili hudební line-up a postupně také odhalujeme gastro, pivo, zážitky a zábavu.
Největší pivní bombou bude zřejmě premiéra našeho prvního spontánně kvašeného piva. Na pátek vypíšeme čtyři přibližně hodinové zevrubné degustace, které povede Jakub Sychra. Na nich ochutnáte nejen tento spontán, ale i řadu dalších Feneter. Počet míst bude omezen. Doporučujeme sledovat FB stránku události.
FB stránka události
Vstupenky na CLOCK / DAYS here
 
NOVÉ FENETRY
Poslední kousky, které jsme vypustili do světa jsou nové ročníky již dříve představených piv a dvě úplné novinky.
Suza 2023 - americké chmely a 200 gramů meruněk na jeden litr piva.
Milica 2023 - s 320 kg malin na 1000 litrů piva.
Charlotta 2023 - farmhouse ale dozrávaný s čerstvými višněmi, 470kg na 1000 litrů piva.
Orchestra 2023 s moštem ze starých odrůd jabloní.
Pokud byste raději něco bez ovoce, nabízí se Sattran Fresh Hop 2023. Farmhouse ale s přídavkem špaldy, který byl před lahvováním nachmelen za studena čerstvým divokým chmelem z Potštejna.
 
Všechny jsou k dispozici v pivnici v Potštejně nebo na e-shopu. Zkuste třeba dárkovou sadu se třemi různými lahvemi.
Zkuste "Fenetrio", dárkovou krabici se třemi různými lahvemi
 
BEZLEPKOVÁ PIVA
Aktuálně máme v nabídce hned čtyři gluten free kousky. Kromě ležáku jsou to APA, West Coast IPA a grapefruitová Brut IPA. Najdete je klasicky v pivnici nebo na e-shopu.
k BEZ LEPKU tudy
 
Další zprávy od nás čekejte již za dva týdny.
Bot

Mladistvým

nenalejváme